Gloster-skue Korup 2014 - Resultater

 

RESULTATER FRA NORDISK MESTERSKAB FOR GLOSTER-KANARIER I KORUP

6. DECEMBER 2014: 

BEST IN SHOW

 

CORONA

CONSORT

1

Heino N. Larsen

Niels Chr. Madsen

2

Heino N. Larsen

Niels Chr. Madsen

3

Heino N. Larsen

Heino N. Larsen

4

Heino N. Larsen

Niels Chr. Madsen

5

Holger Steffin

Holger Steffin

6

Leif Vinther

Niels Chr. Madsen

7

Herluf Grønlund

Holger Steffin

 

KLASSE-VINDERE:

Kl. 1

Heino N. Larsen 

Kl. 22

Heino N. Larsen 

Kl. 2

 Heino N. Larsen

Kl. 23

 Niels Chr. Madsen

Kl. 15

 Niels Chr. Madsen

Kl. 24

 Niels Chr. Madsen

Kl. 17

 Holger Steffin

Kl. 25

 Herluf Grønlund

Kl. 18

 Heino N. Larsen

Kl. 26

 Niels Chr. Madsen

Kl. 19

 Holger Steffin

Kl. 30

 Kjeld Johansen

Kl. 20

 Holger Steffin

Kl. 33

 Leif Vinther

Kl. 21

 Heino N. Larsen

Kl. 34

 

 

 

Kl. 36

 

 

KLUBMESTER:

 

NIELS CHR. MADSEN 

 

KLUBMESTER:

1. Niels Chr. Madsen

2 . Heino N. Larsen

3. Herluf Grønlund

 KLASSEPLACERINGER:

Klasse 1: 1. Heino, 2. Herluf, 3.Niels Chr., 4. Heino, 5. Niels Chr. 6. Anna 7. Birger

Klasse 2: 1. Heino, 2.Bjarne, 3. Herluf, 4. Heino, 5. Birger, 6. Niels Chr., 7. Niels Chr.

Klasse 15: 1. Niels Chr., 2. Frede, 3. Niels Chr., 4. Jens Ole, 5. Heino, 6. Herluf, 7. Herluf

Klasse 17: 1. Holger, 2. Herluf, 3. Holger,  4. Jens Ole,  5. Tage, 6. Torben, 7. Tage

Klasse 18: 1. Heino, 2. Herluf, 3. Jens Ole, 4. Niels Chr., 5. Holger, 6. Bjarne, 7. Jens Ole

Klasse 19: 1. Holger, 2. Niels Chr., 3. Niels Chr., 4. Holger, 5. Søren, 6. Anna, 7. Anna

Klasse 20: 1. Holger, 2. Herluf, 3. Torben, 4. Niels Chr., 5. Niels Chr., 6. Jens Ole, 7. Niels Chr.

Klasse 21: 1. Heino, 2. Holger, 3. Frede, 4. Herluf, 5. Bjarne, 6. Holger, 7. Birger

Klasse 22: 2. Heino, 2. Herluf, 3. Herluf, 4. Niels Chr., 5. Holger, 6. Bjarne, 7. Harry

Klasse 23: 1. Niels Chr., 2. Herluf, 3. Niels Chr., 4. Niels Chr., 5. Niels Chr., 6. Herluf, 7. Birger

Klasse 24: 1. Niels Chr., 2. Niels Chr. 3. Bjarne, 4. Heino, 5. Birger, 6. Frede, 7. Niels Chr.

Klasse 25: 1. Herluf, 2. Niels Chr., 3. Tage, 4. Frede, 5. Holger, 6. Holger, 7. Herluf

Klasse 26: 1. Niels Chr. 2. Niels Chr., 3. Niels Chr., 4. Holger, 5. Søren, 6. Holger, 7. (ingen)

Klasse 30: 1. Kjeld, 2. Leif, 3. Leif, 4. Leif, 5. Leif, 6. Anna, 7. Kurt

Klasse 33: 1. Leif, 2. Leif, 3. Niels Chr., 4. Herluf, 5. Niels Chr., 6. Niels Chr., 7. Anna

Klasse 34: 1. Niels Chr., 2. Niels Chr., 3. Jens Ole, 4. Anna, 5. Anna, 6. Niels Chr., 7. Niels Chr.

Klasse 36: 1. Anna, 2. Anna (kun 2 fugle udstillede her).